اطلاعات فنی خودرو ها

پژو۴۰۷

407

پژو۴۰۷ ساخت شرکت فرانسوی پژو بوده است خودرو۴۰۷دارای حجم موتور ۲۰۰۰ است و همچنین دارای ۴سیلندر حداکثر سرعت پژو۴۰۷ ۲۰۷کیلومتر در ساعت است این خودرو ۰تا۱۰۰را در ۱۰ثانیه پر میکند و دیفرانسیل این خودرو در جلو قرار دارد لوازم یدکی پزو۴۰۷ از قیمت بالایی برخوردار است

پژو۴۰۷

پژو۴۰۷ ساخت شرکت فرانسوی پژو بوده است خودرو۴۰۷دارای حجم موتور ۲۰۰۰ است و همچنین دارای ۴سیلندر حداکثر سرعت پژو۴۰۷    ۲۰۷کیلومتر در ساعت است این خودرو ۰تا۱۰۰را در ۱۰ثانیه پر میکند و دیفرانسیل این خودرو در جلو قرار دارد لوازم یدکی پزو۴۰۷ از قیمت بالایی برخوردار است ۴۰۷ به خاطر استیل زیبا، شکیل و اسپرت وخصوصاً بخاطر کارایی و انعطاف ‌پذیری در جاده‌ها و تاریخ طولانی و موفق پژوهای سری ۴ که از سال ۱۹۳۴ با مدل ۴۰۱ آغاز شده با تحسین زیادی روبرو شده است. این اتومبیل استیل خاصی را معرفی کردکه بر پایه عرف و حجم و کارایی طراحی شده است.

 

407

پژو پایه طراحی ۴۰۷را روی ارزیابی اتومبیل رانی مشتریان اصلی بنا نموده: تلفیق تکنولوژی درعین سادگی و همین‌طور رانندگی هیجان انگیز. یکی از مهم‌ترین جذابیتت های پژو۴۰۷ به شمار می آید.

تعداد کمی از مدل های مختلف خودروی «پژو۴۰۷» به وسیله اشخاص و یا شرکت هایی به صورت وارداتی به داخل کشور ما وارد شده اند و تنها دو مدل از «پژو ۴۰۷» به وسیله کمپانی « ایران خودرو» وارد و عرضه می گردند .

آن گونه که گزارشات بر اساس آمارهای غیررسمی به دست رسیده نشان می دهد تعداد ۲ هزار دستگاه از این خودروی «پژو ۴۰۷» توسط وارد کننده های خودرو  و همچنین تعداد ۱۵ هزار دستگاه هم به وسیله شرکت «ایران خودرو» روانه بازارها شده است .

مشخصه های نسخه ای از «پژو ۴۰۷» که کمپانی «ایران خودرو» روانه بازارهای خودروی کشورمان کرده است به شرح ذیل می باشد :

از سری موتور EW10A با حجم ۱۹۹۵ سی سی تعداد ۴ سیلندر دو نوع گیربکس دستی (BE۴/۵)و اتوماتیک(AL4 TIP TRONIC) است.

نوع اتوماتیک آن که توسط «ایران خودرو» وارد شده است به فول آپشن شرکتی معروف است. برخلاف تصور رایج، «ایران خودرو» هیچ مدلی از این خودرو را نساخته و مونتاژ نکرده است.

پژو ۴۰۷ اولین بار در ششمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران در سال ۱۳۸۳ توسط شرکت ایران خودرو به نمایش درآمد که با توجه به محدودیت واردات خودرو به کشور در آن سال‌ها و طراحی غیرعادی ۴۰۷، این خودرو در نمایشگاه خودرو تهران مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت و یکی از جذاب‌ترین خودروهای به نمایش درآمده بود.

از سال ۱۳۸۷ ایران خودرو شروع به ثبت نام و عرضه این خودروی وارداتی کرد که به احتمال زیاد قصد تست بازار ایران و نهایتاً راه اندازی خط مونتاژ آن را داشت که پس از استقبال نسبتاً کم در ایران و توقف تولید آن در فرانسه و قطع ارتباط پژو با ایران خودرو دیگر ادامه نیافت.

 

پربازدیدهای یدکیار

بالا